al. Jana Pawła II 61 lok. 212, Warszawa +48 22 378 30 09 [email protected]

Co to jest WooCommerce?

Czym jest WooCommerce? Czy jest darmowy? Dowiedz się, jak działa WooCommerce i dlaczego wyrósł na jedną z najpopularniejszych wtyczek do tworzenia sklepów internetowych.

zdjęcie komputera

WooCommerce – co to jest?

WooCommerce jest open source’ową wtyczką do tworzenia sklepów internetowych. Dzięki niej uruchomisz swój własny e-commerce na systemie CMS – WordPress. WooCommerce został wydany 27 września 2011 r. przez zespół WooThemes, a konkretniej MIke Jolleya i Jamesa Kostera. Jednak już w 2015 r. plugin został przejęty przez Automattic, czyli firmę będącą właścicielem WordPressa.

Sklepów jest na woocommerce
0 %

Wtyczka błyskawicznie zyskała na popularności i wkrótce stała się jedną z najczęściej wybieranych do tworzenia sklepów internetowych. I to na tyle dużą, że według danych serwisu barn2.com – WooCommerce stanowi 40,6% globalnego rynku e-commerce.

Obecnie działa na nim ponad 5 mln sklepów internetowych. Co więcej – przez cały czas swojego istnienia WooCommerce zostało pobrane prawie 162 mln razy.

Założenie sklepu internetowego za pomocą WooCommerce jest błyskawiczne. Wystarczy założyć stronę internetową na WordPressie i pobrać wtyczkę. Dzięki temu, jak za pstryknięciem palców uruchomisz swój własny e-commerce.

Wdrożenia wordpress __

Szukasz wspracia w zakresie
uruchomienia i zabezpieczenia strony na wordpress

Czy WooCommerce jest darmowy?

Wtyczka WooCommerce jest całkowicie bezpłatna – w przeciwieństwie do np. konkurencyjnego Shopify, za którego trzeba zapłacić minimum 9 dolarów miesięcznie. Nie oznacza to jednak, że nie poniesiesz żadnych kosztów związanych z prowadzeniem sklepu internetowego. Choć na samą wtyczkę nie wydasz ani grosza, ani nawet za uruchomienie strony na WordPressie, to poniesiesz koszty za domenę i jej hosting.

Ponadto – musisz stworzyć swój cały sklep internetowy. Tj. jego identyfikację wizualną, UX, design itd. Możesz tu skorzystać z darmowych szablonów, które oferuje WordPress lub wybrać jakiś płatny i odpowiednio go dostosować. Nie każdy będzie jednak kompatybilny z WooCommerce. Odpowiednio zintegrowanych szablonów WordPressa z wtyczką jest ok. 1300 – przynajmniej na stronie ThemeForest. 

Jeśli nie zdecydujesz się na jakiś szablon WordPressa do WooCommerce, to cały design i UX będziesz musiał stworzyć samemu lub zlecić to odpowiedniej agencji czy freelancerowi.

plugin
cm2

Co oferuje WooCommerce?

WooCommerce pozwala na dostosowanie sklepu internetowego wedle Twoich potrzeb. Ze wtyczką WooCommerce możesz zintegrować odpowiednie płatności online jak np. PayU, PayPal, Przelewy24 i wiele innych. Wszystkie z nich łatwo dodasz za pomocą dedykowanych wtyczek. 

W WooCommerce możesz też dodać opcje płatności przy odbiorze. Wtyczka pozwoli Ci także na włączenie geolokalizacji i automatycznego naliczania podatków. W końcu w każdym kraju stawka VAT się różni. To bardzo przydatne, jeśli sprzedajesz online i wysyłasz swoje produkty także za granicę. Możesz też ustawić domyślną walutę, jaka będzie używana w Twoim sklepie.

Co więcej – WooCommerce pozwala na dodanie tyle produktów, ile chcesz. Jedynymi ograniczeniami są UX i moc serwerów, które pozwolą Twoim klientom na szybkie i intuicyjne zakupy. Dzięki wtyczce możesz też dodawać dowolne kategorie czy warianty produktów. Kolor, rozmiar, wzór – czego tylko potrzebujesz. Za pomocą WooCommerce ustawisz też opcje wysyłki, czy stany magazynowe, a nawet udostępnisz możliwość wysyłania powiadomień e-mail swoim klientom o zmianach w sklepie.

WooCommerce pozwala w zasadzie na wszystko, co jest potrzebne do zbudowania w pełni funkcjonalnego sklepu internetowego. Zainstaluj wtyczkę i sam przekonaj się o jej możliwościach.

Więcej na blogu...

Czy potrzebujesz bloga na WooCommerce?

Czy potrzebujesz bloga na WooCommerce? Czy blog na WooCommerce jest Ci potrzebny? Krótka odpowiedź –

Czytaj więcej
Co to jest WooCommerce?

Co to jest WooCommerce? Czym jest WooCommerce? Czy jest darmowy? Dowiedz się, jak działa WooCommerce

Czytaj więcej